MORTAL KOMBAT X Mobile

Svůj první Mortal Kombat jsem hrál kdysi dávno na písíčku. Nikdy by mě nenapadlo, že si tuhle legendu jednou vyzkouším i ve formě karetní hry 🙂 Vývojáři ze společnosti NR, vidouce jasný potenciál, vydali mobilní verzi hry na obě hlavní platformy. Na rozdíl od velké verze se skládá ze dvou částí, které ale spolu velmi úzce souvisí.

První je karetní režim, míchaný s primitivním RPG systémem. Každá z postav má svou vlastní „kartu” a nabírá zkušenosti absolvováním zápasů v soubojovém režimu. Jednotlivých bojovníků, resp. jejich variant (čti skinů), je poměrně hodně a dělí se na 4 výkonnostní kategorie – od bronzových po diamantové. Krom postupu na vyšší úroveň lze karty i vylepšovat pomocí tzv. fusion – každou kartu můžete koupit/získat až sedmkrát a tím velmi znatelně vylepšit její statistiky. A než svůj vyvolený tým pustíte do arény, můžete jim k dobru přidat několik úrovní podpůrných vylepšení a ruzného bojového vybavení.

fullsizeoutput_17a

Moji nejsilnější…

Rozdílný je přístup k postavám. V seznamu najdete velkou většinu starých známých – Scorpiona, Sub-Zera, Raidena, Sonyu Blade a řadu dalších. Svého oblíbence si však nemůžete prostě jen vybrat, musíte ho nejdřív koupit pomocí jedné ze čtyř herních měn, které při postupu hrou získáváte. Jak se dá očekávat, čím lepší pajdulák, tím je dražší, resp. je těžší jej získat. Je nutné si uvědomit, že mobilní verze MKX je tzv. free to play titul – hrát můžete zcela zdarma, ale vydělat si to na sebe nějak musí 🙂 Vývojáři se proto snaží zuby nehty vymámit z hráčů reálné peníze nabízením všelijakých výhodných nabídek. Dělají to vlezle a chytře, ale pokud nechcete utrácet, můžete si zahrát velmi slušně i bez jednoho jediného investovaného eura. Postup hrou, resp. získávání prémiových herních měn, trvá samozřejmě déle, ale vesměs to nijak nebrání hernímu komfortu. Pokud budete plnit každodenní úkoly a účastnit se pravidelných výzev, tak postupně do prasátka nastřádáte dost na nákup či vylepšení svých favoritů.

Samotný soubojový režim je týmový, probíhá v režimu 3 na 3. Ovládání této části hry je velmi jednoduché: jedním klepnutím zaútočíte, podržením dvou prstů aktivujete blok tlumící soupeřovy rány. Jako bonus můžete použít speciální útoky, které se postupně “nabíjejí” během zápasu. Rozhodně ovšem nestačí jen tupě stát a mlátit, do hry vstupují speciální vlastnosti jednotlivých bojovníků. Na vyšších úrovních mají leckdy zajímavé aktivní a pasivní bonusy – od útočných, přes defenzivní až po čistě podpůrné. Hráč díky tomu může chytrým tahem či střídáním převrátit souboj ve svůj prospěch a vygumovat do té doby vzdorující opozici. Aby bylo i nám úchylům učiněno zadost, lze vyvolat také profláknuté kosti lámající x-ray útoky a v soubojích s bossy dojde i na oblíbené krvavé fatality.

fullsizeoutput_17d

Týmové rozbíjení hub

V rámci single player „kampaně“ stoupá obtížnost postupně s každým dalším pokořeným turnajem. V online frakčních válkách jsou před vás servírováni přibližně stejně dobře vycvičené a vybavené týmy. Balance obtížnosti teoreticky funguje dobře, jen příležitostně to trochu ujede a na protější straně arény se objeví podstatně silnější borci u kterých nedostanete moc čuchnout 🙂 Samostatnou kapitolou je souboje s hackery, ale vývojáři je naštěstí poměrně rychle a úspěšně likvidují.

MKX mobile pařím na iPadu a k technickému provedení nemám připomínky. Grafika v soubojích je skvělá a neseká se ani při náročnějších efektech a animacích. Assety jsou asi převzaté z velkého konzolového brášky, a je to znát. Výborné jsou zvuky, zejména krásně čvachtající krev! Daní za pěkný vizuál je výrazně se zahřívající tablet a taky baterka mizící před očima. Od jisté doby prakticky nabíjím skoro každou noc.

fullsizeoutput_17b

Základní sestavy

Na druhou stranu, moc se mi nelíbí prostředí hlavního menu a vůbec logika průchodu karetní části hry. Mikromanagement jednotlivých týmů, postav a jejich vybavení je díky tomu často zbytečně komplikovaný a zdlouhavý. Online funkce také čas od času nefungují správně – chyba bývá v serverech hry. Naštěstí se historie frakčních soubojů ukládá na zařízení a můžete ji zpětně nahrát na server a získat vybojované odměny.

A hodnocení? Rozhodně doporučuji minimálně vyzkoušet, je to velmi návyková hra. I po třech měsících mě to pořád baví a denně hraju s jasně cílenou potřebou nasbírat co nejvíc karet. Pozor však na nutkání využít skutečných peněž, ale to se týká všech free to play titulů. Z mé strany tedy palec nahoru. Číselné hodnocení tentokrát vynechám.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hry. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Nechte vzkaz...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s