Warm Bodies

Všichni si velmi dobře pamatujeme, co dokázala vyrobit filmová série Twilight z upírů a vlkodlaků. Letošní novinka Warm Bodies (v českém překladu kreativně Mrtví a neklidní) se pokouší sebrat mužům další z jejich výsostných území a provést to samé i se zombíky.

Přiznám se, že prvotní nápad na shlédnutí tohoto filmu vzešel z mé hlavy. Trailery byly docela slibné, byť ono pulzující slovo „romantický“ v popisu žánru filmu na ČSFD působilo trochu výhružně. Na druhou stranu se mi díky tomu podařilo ke sledování přemluvit i drahou polovičku, která jinak pohrdá v podstatě čímkoliv, kde se to hemží chodícími mrtvolami.

Bohužel, ačkoliv jsem ani nezkoušel doufat v ostřejší zábavu Raimiho střihu, byl jsem i tak dost zklamán. Drtivá většina dobrých hlášek se odbyla v prvních cca pěti minutách (tzn. de facto všechny dobré frky z trailerů) a dál to bylo jen horší a horší. Tvůrci se totiž rozhodli udělat z nemrtvých příšer relativně neškodné a jakoby lehce postižené spoluobčany, kteří nejen že dokážou omezeně komunikovat (mluvit!), ale ovládají i jemnou motoriku a pouští si LP desky (!!!). Ano, sice stále žerou mozky, ale to je jen takový doplněk, aby se neřeklo…

Zombie byly na filmovém plátně podány mnoha různými způsoby – všechny byly ale svým způsobem nebezpečné, ať už šlo o pomalé, klátivé mrtvoly, nebo o rychlé a agresivní nakažené bestie. V žádném filmu jsem ale zatím neviděl, aby zombie neměly absolutně žádné koule. Inu, asi kvůli cílovce, zřejmě aby nenadělaly nějaká traumata mladším (před)pubertálním dívkám.

Hodinu a půl tedy sledujeme nechutně rozplizlé romantické avantýry nemrtvého emo chlapce a živé dívky, která sice pět minut předtím přišla o partnera, ale to jí tak úplně nebrání v tom, aby se mohla do nemrtváka zamilovat, čímž mu znovu nastartuje srdce (a nejen jemu, tento ekvivalent moru se evidentně přenáší vzduchem i na ostatní zombie). Ve filmu to sice není explicitně zmíněno, ale předpokládám, že srdce a díky tomu i krevní oběh se nastartovat musel, aby mohlo dojít někdy v budoucnu ke ztopoření, že… jinak by se zombíci nehodili ani jako věšák na oblečení.

Je to škoda, ten nápad měl mnohem větší potenciál a při troše dobré vůle se z toho mohla vyklubat fakt dobrá zábava. Veškerá logika šla ale stranou a využit nebyl ani jinak většinou výborný John Malkovich. Nejzábavnějším elementem nakonec jest Rob Corddry (dobře známý z Community) a jeho hlášky. Ta nejlepší je v klipu níže, doporučuji přeskočit na cca 2:00. Málokdy se povede slyšet zombie říct „Fuck yeah“ 🙂

Ale abych jen nekritizoval, film jsem viděl celý a byť jsem se často nudil a obracel oči v sloup, přežil jsem to a při sledování jsem v žádném momentu neměl vyloženě chuť shořet. Taktéž žádný z hrdinů nevypadá na latentního homosexuála a vůbec celkové složení herecké sestavy je rasově nevyvážené, což je v dnešní době docela příjemná výjimka.

Celkové hodnocení: 5/10 – pokud jste teenage emo dívka, přidejte tři body; pokud jste letitý úchyl, tři body uberte.

Pozn. pod čarou: Na ČSFD jsem se dočetl, že v rámci přípravy na natáčení se herci rozhodli naučit v záběrech nemrkat, což bylo údajně velmi obtížné. Rád bych tímto uklidnil všechny herce, že to bylo zároveň i naprosto zbytečné.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice filmy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Nechte vzkaz...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s